picker

Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

  • estetik_dis_hekimligi400x34

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği hakkında merak ettikleriniz…

Estetik Diş Hekimliği, Alanya, Diş Kliniği, Antalya, Dental, Health, Ağız sağlılığı bakımı, Diş Kliniği, Diş Polikliniği, Sağlık turizmi, Diş Sağlığı, Estetik Diş Hekimliği, Dental Health, Oral Health Care, Dental Clinic, Dental Policlinic, Health Tourism, Dental Health, Turkey, Alanya Dental Clinic

Estetik Diş Hekimliği

Özellikle estetiğin ön planda olduğu vakalarda tercih edilen diş renginde ki restorasyonlardır. Dişle olan bağlantı özelliklerinden dolayı, amalgam dolgularda olduğu gibi tutuculuk sağlamak amacıyla dişten madde kaldırılmasına gerek yoktur; sadece çürüğün kaldırılması yeterlidir. Kompozit dolgular, hazırlanan kaviteye tabaka tabaka yerleştirilir ve her tabaka özel bir ışık ile sertleştirilir. Bu işlem bitince kompozit dolgular dişe göre şekillendirilir ve düzeltilir. 1960’larda yalnızca ön dişlerde kullanıldıkları halde materyalin ileri derecede geliştirilmesiyle çiğneme basınçlarına dayanıklı ve daha az aşınan bir dolgu maddesi olarak arka dişlerde de başarılı olarak uygulanabilmektedirler.

Kompozitler, yalnızca çürükleri restore etmek için değil, dişlerin rengini ve biçimini değiştirerek

kozmetik etkileri için de kullanılabilmektedirler. En önemli dezavantajları, işlem sonrası bir süre hassasiyet olmasıdır. Dolguların renkleri, kahve, çay…gibi boyayıcı yiyeceklerle de hafifçe değişebilmektedir. Amalgam restorasyonların aksine, kompozit dolgular tek seansta tamamlanır. Tedavinin ardından hasta dişlerini normal olarak kullanabilir. En önemli dezavantajları ise, işlem sonrası bir süre hassasiyet olmasıdır.

Kaynak : http:www.whitedent.net

Class Activities

Category:

Date : 01 Ara 2017

To Top