picker

Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

  • endodonti_400x345

Kanal Tedavisi (Endodonti)

Kanal Tedavisi, Endodonti hakkında bilgiler.

Kanal Tedavisi (Endodonti)

Ağzımızda bulunan bakterilerin karbonhidratlı gıdalar ile birleşmesi yada fazla asit içerikli yiyecek ve içeceklerin sık tüketilmesi sonucu ağzımızda asitler oluşur.

Endodonti Nedir?

Endodonti diş pulpasına kadar ilerlemiş problemler neticesinde kök kanalı tedavi uygulamalarını içeren bir diş hekimliği ana bilim dalıdır.

Kanal Tedavisi, Endodonti, Alanya, Diş Kliniği, Antalya, Diş Sağlığı, Ağız sağlılığı bakımı, Diş Kliniği, Diş Polikliniği, Sağlık turizmi, Diş Sağlığı,

Kanal Tedavisine Giden Süreç Nedir?

Ağzımızda bulunan bakterilerin karbonhidratlı gıdalar ile birleşmesi yada fazla asit içerikli yiyecek ve içeceklerin sık tüketilmesi sonucu ağzımızda asitler oluşur.Günlük ağız bakımı ile kolaylıkla kurtulabileceğimiz bu asitler dikkat etmediğimiz takdirde dişin en dış tabakası olan ve kalsiyum tuzlarından oluşan kristal yapıdaki mine tabakasına zarar vererek çürük oluşumuna neden olurlar. Bu aşamada çürük, dişte sızı ve ağrı şikayeti yapmadığı için kişi tarafından fark edilmez.Mine de oluşan çürükler tedavi edilmedikleri takdirde, mine tabakasının altındaki dentin tabakasına geçerler. Çürük dentine ulaştığında dişte soğuk, sıcak hassasiyeti oluşmaya başlar. Dişte oluşan çürük tedavi edilmediği takdirde çürük ilerleyecek, toksinler dişin orta kısmında yer alan damar ve sinirden oluşan pulpaya ulaşacaktır. Pulpa içindeki damar ve sinirleri harap eden toksinler burada iltihap oluşumuna neden olacaklardır.Bu noktada kanal tedavisi yapılarak, diş ağızda tutulmaya çalışılır. Dişin çürüğü temizlenir, iltihaplanmış kron ve kökün içindeki pulpa dokusu çıkarılır. Kanal eğeleri ile kökün duvarları eğelenek enfekte olmuş kısımlar uzaklaştırılır, aralar da solüsyonlarla yıkanarak temizlenir. Köklere şekil verildikten sonra diş kök ucuna kadar doldurulur.

Kaynak : http:www.whitedent.net

Class Activities

Category:

Date : 01 Ara 2017

To Top